Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże paliwa i paserstwo

Data publikacji 17.09.2008

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali czterech mężczyzn. Dwóch z nich najprawdopodobniej włamywało się do baków samochodów ciężarowych i kradło z nich paliwo. W sumie skradziono około 1 tys. litrów oleju napędowego. Dwaj pozostali zajmowali się sprzedażą skradzionego paliwa. Wobec zatrzymanych zastosowano zabezpieczenia i poręczenia majątkowe. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za paserstwo 5 lat.

W nocy z 13 na 14 września br. oficer dyżurny komendy miejskiej Policji w Olsztynie, otrzymał informację, że doszło do włamań do samochodów ciężarowych znajdujących się na parkingu jednej z firm. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznani sprawcy ukradli z baków tych pojazdów około 300 litrów oleju napędowego.

Na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Funkcjonariusze w pobliżu parkingu zauważyli beczki z paliwem. Podejrzewali, że sprawcy po nie wrócą. Postanowili, więc poczekać.

Faktycznie po kilkudziesięciu minutach pojawiło się dwóch mężczyzn. Jak się okazało wrócili po swój łup. Policjanci natychmiast zatrzymali 25-letniego Łukasza N. i o dwa lata młodszego Daniela G. To właśnie oni mieli włamywać się do baków samochodów ciężarowych. Mieszkańcy gminy Barczewo trafili do policyjnego aresztu.

Ich los podzielili także 19-letni Łukasz K. i 21-letni Daniel S. Mężczyźni zostali zatrzymani w mieszkaniach. Ich rola w przestępczym procederze miała polegać na sprzedaży skradzionego paliwa. Z ustaleń policjantów wynika, że jeszcze tej samej nocy Łukasz N. i Daniel G. z innych ciężarówek ukradli około 800 litrów oleju napędowego. Policjanci odzyskali część paliwa. Wobec zatrzymanych, którzy nie byli wcześniej karani, zastosowano zabezpieczenia i poręczenia majątkowe.

Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat więzienia, natomiast za paserstwo 5 lat.
 

Powrót na górę strony