Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli dwa razy na 19-latka

Data publikacji 17.09.2008

Starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy w ciągu czterech dni dwukrotnie dokonali rozboju na tym samym równolatku. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Z ustaleń starachowickich śledczych wynika, że dwaj agresorzy poszli do domu 19 – latka odebrać rzekomo zaległy dług. Kiedy zorientowali się, że ich "dłużnik" jest sam w mieszkaniu, przystąpili do siłowego załatwienia sprawy. Zamknęli się z nim w mieszkaniu i poprzez bicie oraz kopanie doprowadzili go do stanu bezbronności. Grozili mu pozbawieniem życia w przypadku, gdy skontaktuje się z Policją. Wystraszonemu nastolatkowi zdemontowali komputer i razem z częściami od sprzętu opuścili mieszkanie.

Po upływie kilku dni od rozboju, agresorzy spotkali 19 – latka na ulicy jednego ze starachowickich osiedli. Tu znów go zaatakowali. Bijąc i przystawiając mu nóż do szyi, pozbawili go telefonu komórkowego oraz 150 złotych. Po chwili zażądali od niego jeszcze 100 złotych, a gdy zorientowali się, że chłopak nie ma więcej pieniędzy, ponownie go pobili.

Pierwszego ze sprawców policjanci zatrzymali jeszcze tego samego dnia. Drugi wpadł wczoraj, gdy niczego się nie spodziewając spacerował po mieście. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon oraz część pieniędzy. W mieszkaniu u jednego z zatrzymanych odnaleźli skradzione części od komputera. Teraz obaj rozbójnicy spędzają czas w kieleckim areszcie. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony