Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirackie programy za 300 tysięcy złotych

Data publikacji 17.09.2008

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami ze Straży Granicznej zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu pruszczańskiego, który na jednym z parkingów sprzedawał nielegalne gry komputerowe. W trakcie przeszukania jego samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 płyt z nielegalnymi grami i programami.

Policjanci z wydziału dw z przestępczością gospodarczą wspólnie z kolegami z r drogowego gdańskiej komendy wojewódzkiej i funkcjonariuszami ze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie kopiował, a następnie sprzedawał oprogramowanie komputerowe. W samochodzie 36-letniego mieszkańca powiatu pruszczańskiego znaleziono ponad 800 płyt z nielegalnie skopiowanymi grami komputerowymi.

Lech R. został zatrzymany. W wyniku przeszukania jego domu pod Pruszczem Gdańskim zabezpieczono 2 komputery, 16 twardych dysków oraz kolejnych kilkaset płyt z nielegalnymi grami, filmami i programami.
Policjanci wstępnie oszacowali wartość zabezpieczonych programów na kwotę około 300 tysięcy złotych. Lech R. przyznał się do kopiowania gier komputerowych i rozpowszechniania ich na terenie Trójmiasta.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony