Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni piraci na drogach

Data publikacji 17.09.2008

Policjanci z Kudowy Zdroju zatrzymali mężczyznę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i kierował ciężarówką wiozącą ponad 30 tonowy ładunek. Policjanci z Ostródy po raz drugi w ciągu roku złożyli wniosek o cofnięcie 26-letniemu mieszkańcowi tamtejszego powiatu uprawnień do kierowania. Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali kierującego motocyklem, który w ciągu paru minut złamał większość zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 19-letni kierowca dostał mandat i 35 punktów karnych.

Dzisiaj w nocy funkcjonariusze z komisariatu Policji w Kudowie Zdroju, na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Zielone Ludowe, zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Podczas kontroli kierowca TIR-a dziwnie się zachowywał, co wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u 31-letniego mieszkańca Tych ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci na samochodzie był przewożony ładunek o wadze około 30 ton, a kierowca w takim stanie zamierzał dojechać na Śląsk. 31-latek trafił do aresztu, natomiast pojazd został zabrany przez właściciela firmy przewozowej.

Za prowadzenie pojazdów s tanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tylko ostatniej doby dolnośląscy policjanci zatrzymali na drogach województwa 38 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego KWP w Olsztynie złożyli do starosty w Ostródzie wniosek o cofnięcie 26-letniemu mieszkańcowi tamtejszego powiatu uprawnień do kierowania. Na przestrzeni roku, to drugi taki wniosek policji dotyczący Arkadiusza J. Jesienią ubiegłego roku mężczyzna stracił prawo jazdy za przekroczony limit punktów karnych. Teraz drugi raz zdobytymi uprawnieniami cieszył się tylko pięć miesięcy. Tylko od lipca do początku września br. znów zdobył 29 punktów karnych dyskwalifikujących go z grona kierowców.

Pierwszy wniosek o sprawdzenie kwalifikacji Arkadiusza J . jako kierowcy policjanci złożyli do ostródzkiego starosty powiatowego w październiku 2007 roku. 26-latek za przekroczenie limitu punktów karnych stracił prawo jazdy. Ponowny egzamin, dzięki któremu miał wrócić do grona kierowców, młody mężczyzna zdał w kwietniu br. Jednak już od lipca lista jego drogowych przewinień zaczęła się zapełniać - niestosowanie się do podwójnej linii ciągłej, przekroczenia prędkości powyżej 30, 40 i 50 km. W sumie na koncie Arkadiusza J. było 29 punktów karnych. To stanowczo za dużo. Dlatego też policjanci złożyli kolejny wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

Policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego KWP w Olsztynie w tym roku złożyli już prawie 400 wniosków o sprawdzenie kwalifikacji kierowców i 16 o cofnięcie uprawnień.

Na jednej z ulic Międzyrzeca Podlaskiego policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu motocyklem Honda, na angielskich numerach rejestracyjnych. Motocyklista zamiast zatrzymać się zwiększył prędkość i próbował uciec ścigającym go funkcjonariuszom. Nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego pędził ulicami miasta z nadmierną prędkością. Wyprzedzał na przejściach dla pieszych, jechał ul. Łukowską i Jatkową „pod prąd”. Po kilkukilometrowym pościgu policjanci zatrzymali pirata.

19-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Jak się okazało nie miał uprawnień do kierowania, a Honda nie była dopuszczona do ruchu i nie miała OC. Za popełnione wykroczenia motocyklista został ukarany mandatem w wysokości 1000zł. To jednak nie koniec.

Niedoszłemu kierowcy naliczono 35 punktów karnych, w związku z czym nie będzie mógł w najbliższym czasie ubiegać się o prawo jazdy. Policjanci powiadomili również fundusz gwarancyjny, który obciąży 19-latka za brak obowiązkowego ubezpieczenia motocykla.
 

Powrót na górę strony