Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni dilerzy zatrzymani

Data publikacji 17.09.2008

Policjanci zajmują się sprawą grupy dilerów narkotykowych działających na terenie Łodzi zatrzymali kolejne trzy osoby. 21-letni mężczyzna i 29-lenia kobieta wpadli w swoich mieszkaniach, natomiast kolejny 29-latek został zatrzymany w jednym z ośrodków leczenia uzależnień, gdzie odbywał terapię. Całej trójce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tą sprawą zatrzymano już 56 osób. Przewidywane są kolejne zatrzymania osób powiązanych z tą grupą dilerów.

Działania Policjantów z sekcji do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej Policji w Łodzi doprowadziły do zatrzymania kolejnych dilerów. 16 września b.r. w godzinach popołudniowych w ręce policjantów wpadło trzech mieszkańców Łodzi. 21 letni mężczyzna i 29 lenia kobieta zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach, natomiast 29 latek został zatrzymany w jednym z ośrodków leczenia uzależnień w woj. wielkopolskim, gdzie odbywał terapię.

Łódzcy policjanci od 2006 roku prowadzą czynności w sprawie przeciwko grupie dilerów narkotykowych działających na terenie Łodzi. Dotychczas zatrzymanych zostało już 56 osób. Przeciwko 26 z nich skierowano już akt oskarżenia do sądu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na rozszerzenie kręgu osób podejrzanych o kolejne , zatrzymane wczoraj, trzy osoby. Mężczyźni byli wcześniej notowani za różne przestępstwa kryminalne, natomiast kobieta za handel narkotykami. Całej trójce zostały przedstawione zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Wobec 29-letniej kobiety prokurator zastosował poręczenie majątkowe. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje sąd. Całej trójce grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa. Przewidywane są zatrzymania kolejnych osób powiązanych z tą grupą.

 

Powrót na górę strony