Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita kolejna grupa samochodowa

Data publikacji 17.09.2008

Stołeczni policjanci z "samochodówki" wspólnie z kolegami z wydziału realizacji oraz antyterrorystami z KGP zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże pojazdów w Warszawie i okolicach. W ręce policjantów wpadł również paser. To kolejny odłam zorganizowanej grupy wywodzącej się z Nowego Dworu Mazowieckiego. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali 22 osoby, z czego 19 jest już tymczasowo aresztowanych. Zatrzymanym wczoraj mężczyznom przedstawiono łącznie 45 zarzutów.

Po rozpracowaniu i rozbiciu w tym roku kilku nowodworskich grup przestępczych przyszła kolej na następne zatrzymania. Tym razem do policyjnych cel trafili 38-letni Piotr D., 32-letni Jacek J. i 41-letni Marek O. To członkowie grupy wywodzącej się z okolic Dworu Mazowieckiego. Podejrzani są o kilkanaście kradzieży samochodów z Warszawy i okolic. W ręce funkcjonariuszy wpadł także 36-letni Zbigniew S. Mężczyzna podejrzewany jest o paserstwo skradzionych pojazdów, współpracując przy tym z wieloma grupami przestępczymi. Wobec niego sąd zastosował już policyjny dozór.

Nad rozpracowaniem grup przestępczych policjanci pracowali przez kilka miesięcy. W międzyczasie, w marcu w Janówku pod Nowym Dworem funkcjonariusze odzyskali opla astrę i zatrzymali trzech związanych z kradzieżą mężczyzn. Niespełna po miesiącu auto takiej samej marki policjanci odzyskali niedaleko Płońska. Cztery tymczasowe areszty i cztery odzyskane luksusowe auta wartości 400 tysięcy to finał lipcowych zatrzymań w Kroczewie. Piąty areszt zastosowano wobec pasera, który pomagał w sprzedaży kradzionych aut i części. Zatrzymani wczoraj mężczyźni podejrzani są m.in. o kradzież skody octavia, którą policjanci odzyskali podczas likwidacji dziupli w Kroczewie.

Wczoraj z samego rana stołeczni policjanci do kilku posesji weszli niemal jednocześnie. Zatrzymani nie kryli zaskoczenia. Wiedzieli jednak, że "wizyta" mundurowych to nie przypadek. Trzech mężczyzn nie spodziewało się zatrzymania. Czwartego, Jacka J. policjanci schwytali, kiedy ten wyjechał ze swojej posesji.

Podejrzanym mężczyznom postawiono łącznie 45 zarzutów. Na poczet przyszłych kar zajęto samochody o wartości blisko 35 tysięcy złotych oraz gotówkę. Zabezpieczono także pojazd jednego z zatrzymanych. To najprawdopodobniej tym samochodem przestępcy poruszali się dokonujących przestępstw. W środku policjanci znaleźli sprzęt łączności, który mógł być używany przez przestępców w trakcie kradzieży.

Rozpad zorganizowanej grupy trudniącej się kradzieżami samochodów na terenie Warszawy i okolic to przykład doskonałego rozpoznania i walki stołecznych policjantów z tym przestępczym procederem.

Film Rozbita kolejna grupa samochodowa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita kolejna grupa samochodowa (format flv - rozmiar 2.72 MB)

Powrót na górę strony