Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie do szkoły

Data publikacji 17.09.2008

Chociaż zaplanowana na pierwsze dwa tygodnie września akcja "Bezpieczna droga do szkoły" już się zakończyła, to radomscy policjanci cały czas spotykają się z uczniami rozmawiając z nimi o zagrożeniach, jakie na nie czekają w drodze do i ze szkoły. Natomiast policjanci z Piły namawiać będą kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na przystankach autobusowych zlokalizowanych w rejonie szkół. Komunikat takiej treści pojawi się na sześciu autobusach miejskich, które codziennie na terenie Piły dowożą do szkół dzieci i młodzież.

Policjanci z Radomia odwiedzili dzieci z PSP im. II Brygady AL "Świt" w Jasieńcu Iłżeckim. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt dzieci z najmłodszych klas jasienieckiej podstawówki. Podczas spotkanie, które poprowadzili Andrzej Lewicki oraz Piotr Kostkiewicz z radomskiej drogówki, dzieci mogły zobaczyć film, gdzie w sposób przystępny tłumaczono, jak należy zachowywać się na drodze. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Spotkania te będą odbywały się w jasienieckiej szkole systematycznie przez cały rok szkolny.

Współorganizatorem dzisiejszego spotkania była dyrekcja szkoły, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu, który przekazał wszystkim dzieciom opaski odblaskowe w ramach realizowanego programu "Bezpieczny Powiat", władze gminy Iłża oraz radomska "drogówka".

Wspólna inicjatywa komendy powiatowej Policji w Pile oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile pt. "Bezpiecznie do szkoły" ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Zamysł projektu jest bardzo prosty. Autobusy, wcześniej zaopatrzone w plakat, zatrzymywać się będą na przystankach zlokalizowanych przy szkołach i na czas postoju pełnić będą rolę tablic ostrzegających. Zamysłem projektu było aby w maksymalnie prostej formie przekazu trafić do jak największego grona odbiorców treści prewencyjnych. Dlatego też umieszczony na plakacie rysunek oraz treść zostały tak dobrane aby w krótkiej chwili przekazać kierowcom odpowiednie ostrzeżenie. Ponadto do umieszczenia plakatu wykorzystany został tył autobusu tak, aby propagowane za jego pomocą treści były nakierowane głównie na kierowców. (np. podczas stania przed sygnalizacji świetlną).

Do końca 2008 roku, plakaty eksponowane będą na autobusach miejskich. Wstępne porozumienie z MZK w Pile zakłada zwiększenie ilości autobusów z reklamą oraz, w miarę potrzeb, przedłużenie samej akcji.
 

  • Autobusy ostrzegające w Pile
  • Autobusy ostrzegające w Pile
  • Spotkania z dziećmi policjantów z Radomia
  • Spotkania z dziećmi policjantów z Radomia
Powrót na górę strony