Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili mężczyznę i jego psa

Data publikacji 17.09.2008

Do policyjnego aresztu trafili dwaj pijani 20-latkowie, którzy wczoraj pobili mieszkańca Krosna. Napastnicy nie darowali też psu, z którym pokrzywdzony wyszedł na spacerze.

Wczoraj po południu mężczyzna wyszedł z psem na spacer. Idąc chodnikiem, przy ul. Wojska Polskiego natknął się na trzech pijanych młodych mężczyzn, którym najwyraźniej zabrakło miejsca aby kulturalnie się rozminąć.

Po krótkiej wymianie zdań młodzieńcy zaczęli pokrzywdzonego bić i szarpać za ubranie. W trakcie szamotaniny napastnicy ściągnęli mężczyźnie kurtkę i koszulkę oraz kilkakrotnie kopnęli jego psa. W następstwie pobicia pokrzywdzony doznał urazu ucha i ogólnych potłuczeń.

Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna zawiadomił Policję oraz wspólnie z funkcjonariuszami wziął udział w poszukiwaniu sprawców. Po kilkunastu minutach, na ul. Mickiewicza, rozpoznał dwóch z nich.

Policjanci wylegitymowali obydwu wskazanych mężczyzn. Okazało się, że mają po 20 lat i mieszkają w Krośnie. Obaj byli nietrzeźwi, w ich organizmach stwierdzono po ok. 1,4 promila alkoholu.

Za udział w pobiciu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Trwają czynności, mające na celu ustalenie trzeciego napastnika.

Powrót na górę strony