Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14 - letni bombowy żartowniś w rękach Policji

Data publikacji 17.09.2008

Biłgorajscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego w Gimnazjum w Tarnogrodzie. Żartownisiem okazał się uczeń tej szkoły, 14 – letni Paweł G. Teraz nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

W szkole jest bomba – takie słowa, wypowiadane młodym głosem usłyszała w słuchawce telefonu sekretarka z Gimnazjum w Tarnogrodzie. Zaraz potem dyrekcja szkoły poinformowała o tajemniczym telefonie Policję. Na miejsce przyjechali policjanci z Tarnogrodu ,okolicznych posterunków i KPP w Biłgoraju. Zjawili się także pirotechnicy z Zamościa. Z budynku, w którym znajduje się gimnazjum, szkoła podstawowa, przedszkole i mieszkania nauczycielskie ewakuowano w sumie 480 osób. Dla ruchu zamknięto ulice 1 – go Maja. Po sprawdzeniu okazało się, że alarm był fałszywy.


Policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 14 – letni uczeń tej szkoły, Paweł G. Nastolatek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz za wszczęcie fałszywego alarmu odpowie przed sądem rodzinnym. Niewykluczone, że koszty akcji ewakuacyjnej pokryją rodzice.

 

Powrót na górę strony