Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne stadiony - będą zmiany w prawie

Data publikacji 17.09.2008

Generalny inspektor Andrzej Matejuk komendant główny Policji wziął dzisiaj udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji na temat działań rządu na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na polskich stadionach. W konferencji udział wzięli Grzegorz Schetyna – wicepremier, minister Spraw Wewnętrznych, Zbigniew Ćwiąkalski minister Sprawiedliwości, Mirosław Drzewiecki minister Sportu i Turystyki.

Spotkanie odbyło się dzisiaj w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poświęcone było przedstawieniu nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Nowa ustawa trafi do parlamentu już w przyszłym tygodniu.

Podczas spotkania wicepremier zaprezentował założenia ustawy. Wprowadza ona obowiązkową identyfikację kibiców, która skutecznie eliminuje anonimowość, a zakaz stadionowy zostanie rozszerzony nawet na mecze reprezentacji, wszystko po to by Euro 2012 było wolne od chuligańskich wybryków. Osoba objęta zakazem stadionowym będzie musiała stawiać się na wskazanym przez sąd komisariacie i przebywać tam przez dwie godziny.

Według komendanta głównego Policji nowe przepisy ułatwią Policji skuteczne działanie. Ustawa określa warunki bezpieczeństwa m.in. przy organizacji spotkań piłki nożnej, precyzyjnie definiując obowiązki organizatorów imprez sportowych.

Nowe regulacje prawne mają zapewnić rozwiązania pozwalające na utrzymanie porządku i bezpieczeństwa publicznego podczas imprez masowych, a w szczególności meczów piłki nożnej.

Więcej informacji o konferencji "Bezpieczne stadiony" na stronie MSWiA: www.mswia.gov.pl

Powrót na górę strony