Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójca zatrzymany na Malcie

Data publikacji 17.09.2008

Po trzech latach poszukiwań w ręce Policji wpadł na Malcie Maciej Ś. ścigany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem kobiety i mężczyzny w Twierdzy Modlin w 2005 r. Jego zatrzymanie możliwe było dzięki współpracy z policjantami KGP i funkcjonariuszami państw działających w ramach układu Schengen. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano i osądzono 7 mężczyzn zamieszanych w to zabójstwo.

Gdy w 2005 r. policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego i wydziału dw. z terroru kryminalnego i zabójstw dowiedzieli się o podwójnym zabójstwie w Twierdzy Modlin, natychmiast przystąpili do ustalania sprawców. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono też ślady. Ustalono dane personalne ofiar (kobiety w ciąży i jej znajomego).

Wiele miesięcy żmudnej i skrupulatnej pracy przyniosło efekty. W ręce Policji wpadło 7 bezwzględnych i okrutnych mężczyzn. Przywódcę grupy Rafała Ł. ps. "Zwierzak", Józefa M., Krzysztofa M. warszawski sąd skazał na dożywocie. Czwarty z oskarżonych biorących udział w zabójstwie Piotr P. został skazany na 25 lat więzienia. Trzech kolejnych członków grupy, którzy w tej sprawie znaleźli się na ławie oskarżonych otrzymało wyroki od 2,5 roku do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, bandyci przebrani za policjantów uprowadzili w sierpniu 2005 r. Artura R. z jego znajomą Małgorzatą R. Oboje wywieziono do lasu w okolicy Twierdzy Modlin. Tam sprawcy swoje ofiary torturowali i bestialsko zabili. Po kilkunastu godzinach kobietę z raną ciętą szyi i postrzelonego mężczyznę odnaleźli miejscowi funkcjonariusze.

Mimo, że zatrzymano już siedem zamieszanych w podwójne zabójstwo, policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wiedzieli, że do zatrzymania pozostał im jeszcze jeden zabójca - Maciej Ś. Mężczyznę poszukiwano europejskim nakazem aresztowania. Przestępca cały czas ukrywał się. Zmieniał często swoje miejsce pobytu. Stołeczni policjanci nawiązali kontakt poprzez biuro międzynarodowej współpracy KGP z policjami krajów układu Schengen. W ten sposób tropili sprawcę zabójstwa policjanci Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Malty. To właśnie na tej wyspie wpadł wczoraj w zasadzkę poszukiwany. Całą sprawę utrudniał dodatkowo fakt, że zatrzymany podawał zupełnie inne dane personalne. Podawał się za mieszkańca Łodzi. Przed sądem na Malcie przyznał jednak, że nazywa się Maciej Ś. Przez stołecznych policjantów poszukiwany był za podwójne zabójstwo, rozbój i handel narkotykami. Maciej Ś. ps. "Młody Śledź" mimo młodego wieku, od około 10 lat był członkiem ścisłego grona zorganizowanej grupy przestępczej tzw. grupy modlińskiej, założonej i kierowanej przez Dariusza K. ps. "Kary" i Grzegorza K. ps. "Geno". Po zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu w latach 2001-2003 przez warszawski zarząd CBŚ braci K. był członkiem ścisłego kierownictwa "grupy modlińskiej", na czele której stał najpierw jego brat Rafał Ś., a następnie Rafał Ł. ps. "Zwierzak".

Przyspieszona ekstradycja mężczyzny nastąpi w ciągu najbliższych 10 dni.
 

 

Powrót na górę strony