Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek pobił i groził

Data publikacji 18.09.2008

17-letni Patryk H. mieszkaniec gorzowskiego Zawarcia siłą starał się podporządkować sobie kolegów i zdobyć u nich poważanie. Podczas jednej z takich prób pobicia został on zatrzymany przez policjantów i przedstawiono mu zarzut udziału w rozboju i kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Powodem ujęcia nastolatka jest podejrzenie o to, ze brał on udział w napadzie, do którego doszło na początku września tego roku. Wówczas to prawdopodobnie Patryk H. wraz z innymi osobami zaatakował 23-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony został pobity, skradziono mu również portfel i telefon.

Następnie 11 września br. Patryk H. próbował zastraszyć swojego znajomego Grzegorza S. Dodatkowo pobił go, a następnie zaciągnął go do Warty i topił w rzece grożąc pozbawieniem życia. Podobnie postąpił w 15 września. Tym razem zebrał grupę rówieśników i groził kolejnemu młodemu mężczyźnie. Incydent przerwał patrol policji. Gdyby nie szybka interwencja mundurowych w ruch poszłyby kamienie i drewniane kołki.

Patryk H. trafił do komendy. Materiał dowodowy zebrany przez policje pozwolił postawić nastolatkowi pięć zarzutów dotyczących udziału w opisanych czynach. Grozi mu za nie do 12 lat więzienia. Zatrzymany przyznał się do części z nich i złożył wyjaśnienia. Policja za pośrednictwem prokuratury skierowała wniosek o aresztowanie Patryka H.
 

Powrót na górę strony