Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana lekarka aplikowała przeterminowane szczepionki

Data publikacji 18.09.2008

Pijana, 51-letnia lekarka, która przeprowadzała szczepienia przeciwko grypie w jednym z zakładów pracy, została wczoraj zatrzymana przez policjantów z Będzina. Ustalenia policjantów wykazały ponadto, że część szczepionek była po terminie przydatności do użytku. Kobieta miała 1,2 promila alkoholu w organizmie i została zatrzymana w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalają, czy przeprowadzone szczepienia nie spowodują zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów.

Wczoraj popołudniu policjanci otrzymali informację, że lekarka wykonująca szczepienia przeciwko grypie na terenie jednego z zakładów jest pijana. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Przeprowadzone badanie wykazało, że 51-letnia lekarka ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. Stwierdzono też, że część szczepionek, których używała, była przeterminowana. Policjanci zabezpieczyli strzykawki oraz szczepionki przywiezione przez lekarkę do zakładu. Ustalili też świadka, który widział jak podczas pobytu w firmie lekarka wychodziła do swojego samochodu, gdzie piła piwo.

Kobietę zatrzymano do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Od wczoraj policjanci ustalają wszystkie osoby, które poddały się szczepieniu i sprawdzają, czy przeprowadzone szczepienia nie spowodują zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów.

 

Powrót na górę strony