Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na ciężarną w Częstochowie, wpadł w Warszawie

Data publikacji 18.09.2008

W ręce funkcjonariuszy z komisariatu Policji metra warszawskiego wpadł sprawca rozboju na ciężarnej kobiecie. 45-letni Stanisław S. przestępstwa dokonał poprzedniego dnia w Częstochowie. Do stolicy przyjechał z zamiarem pozbycia się łupów. Nie spodziewał się, że telefon, który okazał funkcjonariuszom do sprawdzenia już figuruje w policyjnym systemie.

Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę na stacji metra "Centrum". Podczas legitymowania sprawdzili też telefon. Szybko okazało się, że aparat jest zarejestrowany w policyjnej bazie jako utracony w wyniku rozboju dokonanego poprzedniego dnia w Częstochowie. Niewiele czasu zajęło policjantom z metra ustalenie, w jaki sposób Stanisław S. wszedł w posiadanie telefonu.

45-letni Stanisław S. wykazał się bezwzględnością, kiedy wdarł się podstępem do mieszkania, odpychając ciężarną kobietę. Powalił ją na podłogę i zaczął dusić. Zabrał pieniądze, biżuterię i telefon komórkowy. Usatysfakcjonowany łupem szybko oddalił się z miejsca przestępstwa.

Telefon miał nadzieję szybko i dobrze sprzedać w stolicy. Plany pokrzyżowali mu policjanci z metra. Mężczyzna był wielokrotnie karany za przestępstwa popełniane na terenie całego kraju. Nie ma wątpliwości, że i tym razem odpowie za swój czyn.

Poszkodowana kobieta przebywa w szpitalu.

Powrót na górę strony