Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ochroniarze i sprzątacze okradali fabrykę tytoniu

Data publikacji 18.09.2008

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP Radom zatrzymali 16 osób, które kradły papierosy z radomskiej wytwórni wyrobów tytoniowych. Wśród zatrzymanych są pracownicy fabryki, ochroniarze i osoby zatrudnione w firmie sprzątającej na terenie zakładu. Straty powstałe na skutek ich działalności liczone są w milionach złotych. To kolejne osoby, które po rozbiciu zorganizowanej szajki okradającej fabrykę, trudniły się tym procederem.

Kolejna grupa osób została zatrzymana przez policjantów w związku z kradzieżami znacznych ilości papierosów z radomskiej wytwórni. Pomimo rozbicia w ubiegłym roku zorganizowanej grupy, która z zakładu ukradła co najmniej 100 palet papierosów, proceder kradzieży trwał nadal. Teraz w ręce policjantów wpadło 16 osób. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 24 do 50 lat. Wśród nich są pracownicy fabryki, ochroniarze, kierowcy z firmy zajmującej się wywozem śmieci z zakładu i osoby zatrudnione w firmie sprzątającej. Wszyscy oni działali w zorganizowanej grupie, której celem była kradzież i wywóz papierosów poza teren wytwórni. Kradli zarówno papierosy luzem jak i paczkowane. W takiej postaci trafiały one następnie na radomskie targowiska.

Straty wynikające z kradzieży papierosów i niezapłaconej od nich akcyzy wynoszą blisko 2,5 mln złotych. Zatrzymanym postawiono zarzuty kradzieży i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Po przesłuchaniach zostały objęte dozorem policyjnym, zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe na łączna kwotę ponad 130 tys. złotych.
 

Powrót na górę strony