Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież na budowie

Data publikacji 18.09.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który skradł biura budowy jednej z większych inwestycji w mieście sprzęt elektroniczny. Podwykonawca inwestycji oszacował straty na kilka tysięcy. Mężczyzna chwilę po przestępstwie został zatrzymany prze patrol policyjny. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj o godzinie 17:15 policjanci z sekcji wywiadowczej i interwencyjnej komendy miejskiej Policji we Wrocławiu pełniący służbę w centrum miasta zauważyli młodego mężczyznę, który pod kurtką przenosił jakieś przedmioty. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

19-letni mieszkaniec Wrocławia posiadał przy sobie sprzęt elektroniczny. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej, wszedł on przez uchylone okno do baraku biurowego jednej z większych inwestycji budowlanych we Wrocławiu, skąd ukradł dwa laptopy, telefon komórkowy, aparat fotograficzny oraz inne drobne przedmioty.

Wartość strat oszacowana została na kwotę kilku tysięcy złotych. Zabezpieczone przez policjantów rzeczy zwrócono pokrzywdzonemu - jednemu z podwykonawców. Natomiast podejrzany mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Za kradzież grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5.
 

Powrót na górę strony