Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał karty telewizyjne i dekodery

Data publikacji 18.09.2008

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 43-latka, który nielegalnie wytwarzał i przerabiał urządzenia do odbioru telewizji satelitarnej. Mężczyzna, kiedy zorientował się, że może to być dochodowy interes przerobił 60 dekoderów. Teraz odpowie za swoje czyny.

Funkcjonariusze otrzymali informacje o nielegalnym pobieraniu sygnałów telewizyjnych. Rozpoczęli pracę operacyjno-dochodzeniową. Ustalili, że 43-letni mieszkaniec Międzyrzecza, który z zawodu jest elektronikiem wytwarzał urządzenia do odbioru płatnych kanałów telewizji satelitarnej bez uiszczania stosownych opłat.

Krzysztof W. na początku sam korzystał z tych urządzeń poprzez zmianę stosownego oprogramowania. O tych możliwościach pochwalił się znajomemu. Jemu także przerobił kartę
dostępu za darmo. Wiadomość o tym sposobie rozniosła się „pocztą pantoflową”. W ten sposób mężczyzna zaczął zarabiać pieniądze. Od kolejnych 60 swoich klientów pobierał już opłaty wysokości 50 zł.
Jeden z jego pierwszych klientów 23- letni Paweł G., mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości postanowił sam przerobić kartę i także korzystał z usług telewizji satelitarnej za darmo.

Obu przedstawiono zarzuty wytwarzania dekoderów i kart telewizyjnych oraz posiadania i używania na własne potrzeby urządzeń niedozwolonych. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony