Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił fikcyjną kradzież

Data publikacji 18.09.2008

Górowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zgłosił fikcyjną kradzież pojazdu. 33-latek odpowie za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań i próbę wyłudzenia odszkodowania, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z komendy powiatowej Policji w Górze otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego o wartości około 25 tys. złotych. Właściciel samochodu, mieszkaniec sąsiedniego powiatu, miał pozostawić auto przy drodze w okolicach Wąsosza, a sam rzekomo poszedł kupić paliwo. W tym czasie samochód został skradziony.

Podczas prowadzonych w tej sprawie czynności, policjanci zgromadzili materiał dowodowy podważający zeznania pokrzywdzonego. Jak ustalili policjanci zgłosił on fikcyjną kradzież samochodu z zamiarem uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia i w ten sposób chciał uniknąć płacenia kolejnych rat kredytu, które zaciągnął na zakup samochodu. Pojazd został odnaleziony przez funkcjonariuszy na jednym ze "szrotów " w okolicy Legnicy.

33-latek odpowie teraz przed sądem za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz próbę wyłudzenia odszkodowania. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony