Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł czwarty sprawca rozboju na plaży

Data publikacji 18.09.2008

Wczoraj nad ranem policjanci z Lęborka zatrzymali czwartego mężczyznę podejrzanego o lipcowy napad na plaży w Łebie. Wtedy to kilku mężczyzn sterroryzowało grupkę ludzi śpiących na plaży i zabrało im pieniądze i telefony.

Wczoraj w godzinach rannych lęborscy policjanci zatrzymali Mariusza O. poszukiwanego od lipca, w związku z napadem na plaży. Mężczyzna wraz z dwoma kolegami napadł w Łebie na trójkę turystów. 22-letni mieszkaniec Lęborka, od dnia rozboju ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W nocy z 6 na 7 lipca br., około godziny 2:00, śpiących na plaży w Łebie obudziły krzyki. Kilku mężczyzn wymachując nożem, żądało oddania pieniędzy i telefonów komórkowych. Dla poparcia swojego żądania zaczęli bić i kopać leżących. Sterroryzowani pokrzywdzeni wydali im trzy swoje telefony i posiadaną gotówkę.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli uciekać. Nie udało im się jednak umknąć i po krótkim pościgu zostali złapani. W kieszeniach mieli pochowane skradzione wcześniej komórki. Czwarty z mężczyzn od lipca ukrywał się przed Policją.

Na wniosek lęborskiej policji i prokuratury rejonowej wczoraj w godzinach popołudniowych, sąd skazał mężczyznę na 3 miesiące aresztu tak jak pozostałych sprawców. Teraz razem poczekają do rozpoczęcia procesu. Odpowiedzą za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.
 

Powrót na górę strony