Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne "pierwszaki"

Data publikacji 18.09.2008

Dzisiaj do Kielc ponad 60 autokarami przyjechało około 2500 pierwszaków z całego powiatu. Dzieci na spotkaniu uczyły się między innymi jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do i ze szkoły. Każdy pierwszoklasista dostał także elementy odblaskowe, dzięki którym będzie bardziej widoczny na drodze.

Dzisiaj w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyło się spotkanie, w którym wzięło udział około 2500 uczniów z klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Kielc oraz powiatu kieleckiego. Podczas uroczystości najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego między innymi uczyli się zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Policjanci przekonywali najmłodszych do noszenia odblasków. Każde dziecko dostało od policjantów naklejki odblaskowe z napisem "Pierwszaku świeć przykładem". Dzięki nim dzieci będą lepiej widoczne na drodze, co jest szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy na dworze szybko zapada zmierzch. W ramach akcji, którą komenda wojewódzka Policji w Kielcach prowadzi wspólnie między innymi z Kurią Diecezjalną, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Wojewodą Świętokrzyskim i Marszałkiem Województwa, wszystkie szkoły podstawowe w Świętokrzyskiem otrzymają także plakaty „Kodeks bezpiecznego pierwszoklasisty”.
Jednocześnie, aby pierwszaki lepiej zapętały zasady bezpiecznego zachowywania się policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach wymyśliły dla nich specjalny wierszyk.

"Pierwszak świeci przykładem"


Jestem szczęśliwy i wesoły
Przechodzę zawsze przez pasy do szkoły
Noszę odblask – widzą mnie
Ja bezpiecznie czuję się

Grzecznie bawię się sam w domu
Nie otwieram drzwi nikomu
Z obcym nigdy nie rozmawiam
Bo złych ludzi się obawiam

Nie odkręcam wody, gazu
Bo nieszczęście jest od razu
Z okna też się nie wychylam
Do tragedii jedna chwila

Choć jestem pierwszakiem
To świecę przykładem
Przestrzegając tych zasad
Dam sobie radę!
 

Powrót na górę strony