Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyt

Data publikacji 18.09.2008

Olsztyńscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali troje mieszkańców powiatu szczycieńskiego, którzy próbowali wyłudzić kredyt w jednym z olsztyńskich banków. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek 21-letnia Anna L. mieszkanka powiatu szczycieńskiego odwiedziła wraz z bratem 26-letnim Piotrem L. jeden z olsztyńskich banków, chcąc uzyskać kredyt w wysokości 10 tys. złotych. W placówce banku podała fałszywe miejsce zatrudnienia wraz z numerem telefonu komórkowego rzekomego pracodawcy. Telefon naprawdę należał do jej chłopaka 25-letniego Jacka Ł, który oczekiwał na swoją dziewczynę i jej brata przed budynkiem.

Pracownik banku zadzwonił pod wskazany numer chcąc zweryfikować dane. Jak zwykle w takich przypadkach poprosił o numer telefonu stacjonarnego firmy. Zdziwił się kiedy rozmówca poinformował, że zakład nie ma stacjonarnego łącza ponieważ wskazana placówka od dawna jest klientem tego właśnie banku i w dokumentach figurował numer stacjonarny.

Przyszłych kredytobiorców umówiono na następny dzień, a pracownik banku natychmiast skontaktował się z policją. Funkcjonariusze wyjaśnili wszystkie wątki tej sprawy i podczas kolejnej wizyty w banku zatrzymali trójkę oszustów.

Troje zatrzymanych mieszkańców powiatu szczycieńskiego odpowie teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do lat 8 pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony