Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6-latka pod opieką pijanego ojca

Data publikacji 18.09.2008

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Taki wynik wskazało badanie stanu trzeźwości 36-letniego mężczyzny, który odprowadzał ze szkoły do domu 6-letnią córkę. Wkrótce nieodpowiedzialny ojciec odpowie za swoje bezmyślne zachowanie.

Wczoraj około 14.00 patrol straży miejskiej na ul. Bednarskiej w Jaśle zauważył mężczyznę idącego wraz małym dzieckiem. Zwracał na siebie uwagę, bo potykał się i chwiał na nogach. Strażnicy zatrzymali go i powiadomili Policję.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, ustali tożsamość nieodpowiedzialnego ojca. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna odprowadzał swoją 6-letnią córkę ze szkoły do domu. Był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci przekazali dziewczynkę pod opiekę matki.

Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem mógł doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, grozi mu odpowiedzialność karna. Decyzję o jego dalszych losach podejmie prokurator i sędzia sądu rodzinnego.
 

Powrót na górę strony