Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy "Ślepego" w rękach Policji

Data publikacji 19.09.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę handlującą narkotykami na Podkarpaciu i w Małopolsce. Zatrzymali jedenastu członków w tym szefa grupy z Krakowa ps. Ślepy. Zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma kokainy i 400 tabletek ekstazy. Szacuje się, że ich wartość czarnorynkowa to około 350 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci od kilkunastu miesięcy rozpracowywali dilerską siatkę, która działała na terenie Krakowa, Brzeska, Jarosławia i w innych miastach południowo-wschodniej Polski. Przestępcy rozprowadzali środki odurzające głównie wśród młodzieży: studentów, a być może też uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W toku śledztwa policjanci rozpoznali sposób działania tej grupy i kanały dystrybucji narkotyków.

Ze zdobytych dowodów wynika, że grupę tę zorganizował mieszkaniec Krakowa o pseudonimie "Ślepy". W ostatnich dniach policjanci weszli do domów jej członków. Zatrzymali dziesięciu współpracowników "Ślepego". Sam organizator grupy został ujęty w swoim mieszkaniu na poddaszu jednej z krakowskich kamienic.

W jego domu policjanci odnaleźli narkotyki oraz sprzęt do ich ważenia i porcjowania. Zabezpieczyli 1,4 kg kokainy, 0,5 kg amfetaminy, 400 tabletek ekstazy i LSD, 0,5 kg marihuany oraz haszysz. Łączna czarnorynkowa wartość tych narkotyków to około 350 tys. zł. Zabezpieczone zostały również pieniądze prawdopodobnie pochodzące z przestępczego utargu: złotówki, euro i funty brytyjskie.

Zatrzymani to mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski, w wieku od 20 do 30 lat. Są to głównie, studenci, ale też osoby prowadzące działalność gospodarczą. W kilku przypadkach firmy stanowiły jedynie przykrywkę dla narkobiznesu.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury. Postawiono im zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. W najbliższym czasie sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony