Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził dziecko na "podwójnym gazie"

Data publikacji 19.09.2008

Policjanci z Bytomia zatrzymali pijanego kierowcę, podróżującego z kilkuletnim chłopcem. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna już w ubiegłym roku został skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, wówczas sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów do 2012 roku. Łamiąc ten zakaz naraził się na karę 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z sekcji prewencji bytomskiej komendy patrolujący wczoraj popołudniu śródmieście Bytomia, zwrócili uwagę na niepewne manewry kierowcy fiata cinquecento. 32-letni mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna kilkadziesiąt minut spędził w jednym z miejscowych barów. Podczas kontroli okazało się, że ma on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Razem z nim w samochodzie znajdował się kilkuletni syn jego przyjaciółki.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, natomiast chłopiec pod opiekę swojej matki. W marcu ubiegłego roku sąd rejonowy w Bytomiu zakazał mężczyźnie kierowania pojazdami, w związku z popełnieniem podobnego przestępstwa. Łamiąc sądowe postanowienie, zabraniające kierowania pojazdami do 2012 roku, 32-letni mężczyzna popełnił kolejne przestępstwo, za które teraz może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Powrót na górę strony