Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał broń na aukcji internetowej

Data publikacji 19.09.2008

Listę osób dozorowanych podpisywał będzie 54-letni Bogdan L. z Dębe Wielkie koło Mińska Mazowieckiego. Mężczyźnie zarzuca się, że przez ostatnie cztery lata nabywał repliki broni palnej wyprodukowane przed 1850 r. i po dokonanych naprawach i przeróbkach oferował je internautom na portalu aukcyjnym. Podczas przeszukania jego posesji znaleziono m.in.: czarny proch, rewolwer i karabiny z magazynkiem.

Gdy tylko policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP otrzymali informację, o tym że jeden z mieszkańców powiatu mińskiego za pośrednictwem Internetu sprzedaje nielegalnie broń, natychmiast przystąpili do ustalania szczegółów. Już pierwsze czynności wskazywały, że mężczyzna trudnił się tym procederem od grudnia 2004 r.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, 54-letni Bogdan L. postanowił stworzyć sobie firmę, która zajmowałaby się przeróbkami nabytych wcześniej replik broni, a następnie sprzedażą takiej broni na aukcji internetowej. Mężczyzna jednak nie postarał się o wymaganą do wprowadzenia do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych koncesji. Wszystko wskazuje na to, że z różnych źródeł nabywał repliki broni palnej wyprodukowane przed 1850 r., a następnie dokonywał odpowiednich napraw i przeróbek. Wszystko po to, by tak wytworzoną broń i amunicję oraz materiał wybuchowy w postaci czarnego prochu oferować do sprzedaży na portalu aukcyjnym.

Wczoraj stołeczni policjanci wkroczyli na jego posesję. Podczas przeszukania znaleźli substancje wybuchowe i broń palną w postaci: lufy z gwintowanym przewodem i komorą, ponad 628 g czarnego prochu, rewolwer marki ROHM, karabinek typu AK z magazynkiem, 2 karabiny bocznego zapłonu typu "flobert" i karabin samodziałowy z dokręcaną kolbą.

Mężczyzna został zatrzymany, a broń zabezpieczona. 54-letni Bogdan L. usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim z kolei podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.6 MB)

Powrót na górę strony