Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na listonosza

Data publikacji 19.09.2008

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali rozbojarza, który jest podejrzany o napad na listonosza. Do zdarzenia doszło na początku tego miesiąca na jednej z klatek schodowych. Listonosz ogłuszony przez napastnika tępym narzędziem trafił do szpitala. Przestępcy grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który 5 września br. napadł na listonosza, gdy ten opuszczał windę w jednym z bloków przy ulicy Legionów Polskich. Sprawca zaszedł swoją ofiarę od tyłu zadając cios tępym narzędziem. Ranny listonosz trafił do szpitala. Jak ustalono, napastnikowi nie udało się ukraść wówczas żadnych cennych przesyłek ani przedmiotów.

Funkcjonariusze przedwczoraj zatrzymali sprawcę, którym okazał się 22-letni Marek K., mieszkaniec tego samego osiedla, na którym doszło do rozboju. Mężczyzna przyznał się do napadu, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Policjanci sprawdzają teraz, czy 22-latek stoi również za innym napadem na tego samego pracownika poczty, do jakiego doszło miesiąc wcześniej.
 

Powrót na górę strony