Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał zabronione leki

Data publikacji 19.09.2008

Ponad 60 tabletek na potencję, niedopuszczonych do obrotu na terenie Polski, zabezpieczyli dolnośląscy policjanci u 26-letniego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna sprowadzał środki ze Słowacji, by potem handlować nimi w Internecie. Zatrzymany ma na koncie około 40 takich transakcji. W myśl Prawa Farmaceutycznego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze legnickiej komendy miejskiej i wrocławskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli w posiadanie informacji, że 26-letni mieszkaniec Legnicy może trudnić się przestępczym procederem. Mężczyzna miał handlować za pośrednictwem Internetu lekami na potencję, niedopuszczonymi do obrotu na terenie Polski.

Informacje okazały się być prawdziwe. W mieszkaniu podejrzanego policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 tabletek noszących różne nazwy a będących środkami poprawiającymi sprawność seksualną mężczyzn. Jak ustalili funkcjonariusze 26-latek zaopatrywał się w leki na Słowacji i oferował je na sprzedaż za pośrednictwem Internetu.

Policjanci udowodnili mu już co najmniej 40 takich transakcji.

Zgodnie z przepisami Prawa Farmaceutycznego 26 - latkowi grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony