Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie ścigali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 19.09.2008

Nietrzeźwy kierowca citroena, który jechał całą szerokością ulicy, miał pecha. Zauważyli go wracający ze służby policjanci - komendant miejski Policji w Białej Podlaskiej oraz policjant sekcji kryminalnej Komendy powiatowej w Łukowie. Kierowca potrącił rowerzystkę, ale na szczęście został zatrzymany po krótkim pościgu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wiieczorem obaj policjanci jechali samochodem wracając z pracy. W pewnej chwili ich uwagę zwrócił citroen xantia jadący całą szerokością jezdni. Kierujący samochodem skręcił, zjechał na lewą stronę jezdni i potrącił rowerzystkę, która upadła na pobocze. Widząc, że rowerzystka wstaje, policjanci pojechali za samochodem sprawcy. Komendant, który jechał jako pasażer, powiadomił o zdarzeniu dyżurnego komendy w Łukowie. Na przejeździe kolejowym policjanci zajechali drogę citroenowi i zatrzymali jego kierowcę.

Po przewiezieniu do komendy w Łukowie okazało się, że kierowca citroena, 58-letni Zdzisława O. z Łęcznej, miał nieco ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Samochód, którym kierował, został zabezpieczony na poczet przyszłych kar.

Potrącona rowerzystka odjechała przed przybyciem policjantów na miejsce kolizji.
 

Powrót na górę strony