Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał kredyty bankowe

Data publikacji 19.09.2008

Oszusta, który na terenie Polski wyłudzał kredyty bankowe zatrzymali policjanci z Małopolski. W samochodzie, którym się poruszał funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli podrobione dokumenty, umowy i druki. 33-latek ma na swoim koncie kilkanaście takich oszustw na kwotę ok. 180 tys.zł.

Od pewnego czasu na terenie Śląska dochodziło do częstych wyłudzeń kredytów. We wszystkich przypadkach schemat działania sprawcy był taki sam. Osoba podająca się za emerytowanego wojskowego przedstawiała odpowiednie dokumenty potwierdzające ten fakt i zaciągała wysokie kredyty. Policjanci komendy wojewódzkiej w Katowicach mając podejrzenia, że w najbliższych dniach oszust może pojawić się i działać również na terenie Krakowa, informacje wraz z rysopisem sprawcy przesłali do komisariatów w Krakowie.

Policjanci KP I z Krakowa na tej podstawie ustalili, że podejrzany mężczyzna pojawi się w jednym z krakowskich banków i będzie się starał wyłudzić kolejny kredyt. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę na naciągacza i czekali. Następnego dnia faktycznie mężczyzna pojawił się w banku. Tak jak i w innych przypadkach, również podał się za emerytowanego wojskowego i przedstawił odpowiednie zaświadczenia potwierdzające ten fakt. W chwili, w której podpisywał dokumenty umowy kredytowej, policjanci weszli do banku i zatrzymali go na gorącym uczynku. Zabezpieczyli również samochód należący do 44-letniego znajomego oszusta. W aucie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli podrobione dokumenty, umowy i druki.

Oszustem okazał się 33-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak ustalili policjanci zatrzymany ma na swoim koncie kilkanaście takich oszust na kwotę ok. 180 tys. zł. Policjanci przesłuchali w charakterze świadka jego 44-letniego znajomego, właściciela pojazdu.

33-latek za swoje zachowanie stanie przed sądem.

Powrót na górę strony