Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani i agresywni

Data publikacji 19.09.2008

Detektywi sekcji kryminalnej komendy miejskiej w Przemyślu zatrzymali czwórkę młodych ludzi w wieku od 16 do 21 lat. Podejrzani są oni o brutalne pobicie 35-letniej kobiety oraz jej 33-letniego znajomego. Nieletni, pijani i agresywni wyładowali w ten sposób swoją złość. Dzięki szybkiej reakcji przechodniów policjanci szybko zatrzymali chuliganów.

Na stanowisku dyżurnego komendy w Przemyślu rozdzwoniły się telefony od różnych osób, informujące o brutalnym pobiciu na ulicy Mickiewicza. Czwórka młodych ludzi wyładowała swoją agresję na kobiecie i mężczyźnie. Dyżurny skierował na miejsce patrol prewencyjny i operacyjny. Równocześnie z policjantami przyjechało tam pogotowie ratunkowe. Pobita kobieta została zabrana do szpitala. Po prześwietleniu okazało się, że ma złamaną kość nosową. Zaskoczeni reakcją przechodniów chuligani szybko uciekli i chcieli się ukryć na pobliskim bazarze.

Jednak już po upływie około pół godziny od zgłoszenia, detektywi namierzyli i zatrzymali sprawców pobicia. Okazało się, że są to dwie 16-letnie uczennice gimnazjum oraz dwaj mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Dziewczyny, umówiły się z kolegami i zamiast do szkoły, poszły na wagary. Ponieważ było zimno, cała czwórka zdecydowała się wstąpić do baru.

Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że pełnoletni młodzian kupił w barze piwo i stawiał młodszym kolegom. Młodzi ludzie zachowywali się głośno i przeszkadzali innym klientom. Kilka osób zwróciło im uwagę na zachowanie, jednak reakcji nie było. Ostatecznie barman wyprosił hałaśliwą czwórkę z lokalu. Na przystanku autobusowym spotkali dwie osoby, które wyszły z baru niedługo przed nimi. To właśnie na nich, młodzi ludzie postanowiła wyładować swoją złość i frustrację. Zaatakowali mężczyznę i kobietę. Przewrócili ich na ziemię i zaczęli kopać. Przechodnie szybko zareagowali informując Policje i stając w obronie bitych osób.

Na miejscu szybko zjawił się patrol policji i pogotowie ratunkowe. Po około niespełna pół godzinie sprawcy byli już zatrzymani. Obaj mężczyźni byli już notowani za bójki, pobicia, kradzieże i rozbój. Jedna z dziewcząt była również notowana za udział w bójce. Troje ze sprawców było pod działaniem alkoholu.

Policja serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które pomogły ofiarom i doprowadziły do zatrzymania chuliganów.

 

Powrót na górę strony