Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apel o pomoc w ustaleniu tożsamości

Data publikacji 19.09.2008

Policja apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch mężczyzn. Jeden z nich to Polak, który po wypadku leży w szpitalu w Nikozji (Cypr), nie pamięta kim jest i jak się tam znalazł. W drugim przypadku chodzi o ustalenie tożsamości mężczyzny, którego ciało wyłowiono w maju br. z jeziora Świętajno w okolicach miejscowości Racibór. Policja apeluje do wszystkich osób, które mogą pomóc w obu sprawach.

Mężczyzna, który przebywa w szpitalu w Nikozji miał wypadek w marcu br. w Limassol. W dokumentacji szpitalnej wpisane jest nazwisko Pisorsky. Mężczyzna prawdopodobnie na imię ma Marek, pamięta tylko imię żony – Jolanta. Mężczyzna ma amnezję, nie pamięta skąd jest, co wcześniej robił i kiedy przyjechał na Cypr. Prosimy wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat tożsamości mężczyzny o kontakt z wydziałem poszukiwań i identyfikacji osób KGP pod nrumerem telefonu: 022 601 30 36, 022 601 20 35.

W drugim przypadku prowadzone czynności do chwili obecnej nie doprowadziły do ustalenia tożsamości mężczyzny, którego ciało wyłowiono 18 maja 2008 roku z jeziora Świętajno w okolicach miejscowości Racibór. Ustalono, iż był to mężczyzna w wieku 43-53 lata, wzrostu 172-173 cm, prawidłowej budowy ciała, czoło średnio wysokie, średnio szerokie, oczy wąsko rozstawione, dość głęboko osadzone, nos wysoki i wąski, usta średnio długie, bródka średnio wysoka i średnio szeroka kształtu owalnego o lekko zaznaczonej wyniosłości bródowej.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Na załączonych portretach przedstawiamy prawdopodobne wizerunki mężczyzny wykonane na podstawie: rekonstrukcji twarzy sporządzonej przez Zakład Medycyny Sądowej w Poznaniu oraz portretu przyżyciowego sporządzonego przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Olsztynie.

Prosimy wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat tożsamości mężczyzny o kontakt z komendą powiatową Policji w Szczytnie pod numerem telefonu 089 623 22 00, komendą wojewódzką Policji w Olsztynie pod numerem telefonu 089 522 55 40, anonimowo pod numerem telefonu – 0 800 339 202 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem: 997 (z tel. komórkowego 112).
 

  • Polak, krtóry przebywa w szpitalu w Nikozji
  • 1. Rekonstrukcja twarzy mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono z jeziora
  • 2. Rekonstrukcja twarzy mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono z jeziora
Powrót na górę strony