Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili 6 kg amfetaminy w samochodzie

Data publikacji 19.09.2008

Podczas kontroli drogowej policjanci z Lipna znaleźli 6 kg amfetaminy w nissanie primera. Narkotyki ukryte były w worku z wapnem budowlanym. Ich czarnorynkową wartość szacuje się na około 200 tys. złotych. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Policjanci ustalają skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić.

Wczoraj około 13:00 przy ul. Wojska Polskiego w Lipnie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej nissana primerę, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas nakładania mandatu karnego za wykroczenie, zainteresowanie mundurowych wzbudziło podejrzanie „dziwne” zachowanie 26-letniego kierowcy i o 5 lat od niego starszego pasażera. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że obaj mężczyźni mają na swoim koncie wcześniejsze konflikty z prawem. Policjanci postanowili szczegółowo sprawdzić pojazd, jak i przewożony w nim bagaż. W jednym z worków z wapnem odkryli 6 kilogramowych paczek amfetaminy i woreczek z białym kruszywem, który po badaniach przeprowadzonych w laboratorium kryminalistyki okazał się kokainą.

Czarnorynkową wartość zatrzymanych narkotyków szacuje się na około 200 tys. złotych. Obaj mężczyźni, mieszkańcy Bydgoszczy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policjanci ustalają skąd pochodziły narkotyki i kto miał być ich odbiorcą.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilość narkotyków przewiduje karę do 5 lat więzienia, a za handlowanie nimi do 10 lat.

Film Przewozili 6 kg amfetaminy w samochodzie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przewozili 6 kg amfetaminy w samochodzie (format flv - rozmiar 1.9 MB)

Powrót na górę strony