Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o gwałt

Data publikacji 19.09.2008

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o gwałt i usiłowanie gwałtu na innej kobiecie. Sprawca wpadł dzięki celnemu typowaniu jeleniogórskich policjantów zajmujących się sprawą. Pomimo, że ukrywał się przed policją, został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.

Policjanci z komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 20-letniego mieszkańca jednej z podjeleniogórskich miejscowości. Mężczyzna podejrzany jest o gwałt i usiłowanie gwałtu. Napastnik dwukrotnie zaatakował kobiety na jednej z ulic. W pierwszym przypadku został spłoszony, w drugim zgwałcił, po czym uciekł.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, w wyniku prowadzonych czynności ustalili rysopis sprawcy. Rozpoczęli typowania wśród osób podejrzewanych. Gromadzony przez policjantów materiał i jego szczegółowa analiza wskazały na 20-latka , jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzuty. Mężczyzna dwa dni ukrywał się przed policjantami. Następnego dnia, gdy tylko pojawił się w domu został przez nich zatrzymany. Bandyta trafił do policyjnego aresztu.

Teraz zatrzymany odpowie przed sądem za gwałt i usiłowanie gwałtu. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany .
 

Powrót na górę strony