Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5-letnia dziewczynka uratowała 3-latka

5-letnia Karolinka Zawadzka ze Starego Dolna w gminie Markusy uratowała 3-letniego chłopczyka. Dziecko wpadło do betonowej studni wypełnionej wodą. Chłopczyk, dzięki bohaterskiej postawie swojej koleżanki, jest cały i zdrowy. Dzisiaj zastępca komendanta miejskiego Policji w Elblągu odwiedził Karolinkę i wręczył jej upominki.

Wczoraj po południu policjanci z Gronowa Elbląskiego pojechali na interwencję do Starego Dolna, gdzie dziecko wpadło do studni. Na miejscu było także pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, 3-letni chłopczyk podczas zabawy chciał umyć ręce w studni. Kiedy pochylił się, stracił równowagę i wpadł do wody. Na szczęście w pobliżu była jego 5-letnia koleżanka. Karolinka Zawadzka szybko pomogła chłopcu wydostać się z wody wyciągając go za ubranko. Następnie pobiegła po rodziców. Chłopcu nic się nie stało. Zachłysnął się jedynie wodą i bardzo mocno wystraszył. Gdyby nie szybka reakcja Karolinki, mogłoby dojść do tragedii.

Dzisiaj zastępca komendanta miejskiego Policji w Elblągu nadkom. Robert Muraszko odwiedził Karolinkę. W dowód uznania, gratulując i dziękując za bohaterski czyn, wręczył jej upominki. Jednocześnie pogratulował rodzinie dziewczynki.

Powrót na górę strony