Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje maszyn zatrzymani

Data publikacji 19.09.2008

Policjanci z Goldapi zatrzymali trójkę mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kradzieży w okolicach Gołdapi. 28-letni Cezary S., 37-letni Józef P. oraz 37-letni Dariusz M. kradli głównie sprzęt elektromechaniczny oraz maszyny tartaczne. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Gołdapi zatrzymali trzech złodziei działających w okolicach Gołdapi. Mężczyźni już od dłuższego czasu podejrzewani byli o zatargi z prawem. 28-letniemu Cezaremu S.,37-letniemu Józefowi P. oraz 37-letniemu Dariuszowi M. przedstawiono zarzuty kradzieży i kradzieży włamaniem. Z ustaleń policjantów wynika, że grupa ta latem 2008 roku dokonała kilku włamań i kradzieży maszyn tartacznych, sprzętu elektromechanicznego oraz worków z ziemią ogrodniczą. Łączna suma strat wynosi ponad 30tys. złotych. W większości skradziony sprzęt i maszyny po demontażu sprawcy sprzedawali na złom.

Dwóch z podejrzanych przyznało się do zarzucanych przestępstw. Wobec wszystkich zatrzymanych, policjanci z Gołdapi wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. W stosunku do jednego z mężczyzn funkcjonariusze wnioskują również o dozór policyjny.

Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony