Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł po tym jak ukradł siostrze auto

Data publikacji 19.09.2008

Policjanci z Dzierżoniowa przy wsparciu policjantów z Wałbrzycha odzyskali skradziony pojazd. Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że jest on bratem pokrzywdzonej. Ukradł go, bo nie miał już autobusu w drodze powrotnej do domu. Po zatrzymaniu okazało się również, że jest poszukiwany.

Wczoraj kilka minut po północy dyżurny komendy powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Lancia, sprzed budynku, w którym mieszka pokrzywdzona.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Już po chwili funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży jest brat zgłaszającej 31 - letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna przyjechał poprzedniego dnia do rodziny. Gdy domownicy poszli spać, postanowił wymknąć się z mieszkania i pojechać do domu. Nic nikomu nie mówiąc zabrał kluczyki do samochodu i ruszył do Wałbrzycha. Dzierżoniowscy policjanci natychmiast powiadomili policję z Wałbrzycha o poczynionych ustaleniach. Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli samochód i wałbrzyszanina, który nim jechał.

Skradziony samochód odzyskano w stanie nieuszkodzonym na terenie Wałbrzycha. Okazało się również, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz, oprócz tego, że był poszukiwany odpowie również za kradzież samochodu oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony