Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się krew...

Data publikacji 19.09.2008

Na policyjnym parkingu polała się krew. Brzmi groźnie, ale tak naprawdę oznacza kolejną już zbiórkę krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych Policji. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu już od wczesnych godzin rannych czekał na krwiodawców przy radomskiej komendzie policji.

Mimo brzydkiej pogody chętnych przybywało z minuty na minutę. Jako pierwszy krew oddał Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji - insp. Igor Parfieniuk. Liczną grupę krwiodawców stanowili funkcjonariusze z SPPP Radom. Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadów, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji, to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

To już kolejna taka akcja zorganizowana przez radomskich policjantów i pracowników Policji. Do zbiórki przyłączyła się również Justyna Piątek z radomskiej telewizji, która już po raz kolejny wsparła policyjną akcję. Podczas tegorocznej zbiórki krew oddało 36 osób. Każda znich oddała 450 mililitrów, łącznie zebrano ponad 16 litrów. Kolejna taka akcja już niebawem.

Powrót na górę strony