Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VI Edycja ogólnopolskiego turnieju policyjnych patroli rowerowych

Data publikacji 20.09.2008

Już po raz szósty Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Połczyn Zdrój zorganizowali zwody dla policyjnych patroli rowerowych. W tym roku do turnieju zgłosiły się 24 drużyny z różnych regionów kraju. Poza policjantami startującymi w zawodach byli też przedstawiciele Straży Granicznej ze Szczecina, Straży Ochrony Kolei ze Szczecina i Straży Miejskiej w Szczecinie i Gryfinie.

Pierwszego dnia zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną. Każdy z biorących udział w turnieju zmierzył się testem wiedzy złożonym ze 100 pytań. Drugi dzień rozpoczął się wyścigiem w crossie rowerowym. Zawodnicy mieli do przejechania 24 kilometrową trasę po okolicach Połczyna Zdroju.  Jeszcze tego samego dnia zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności praktyczne. Brali udział w specjalnie przygotowanych przez policjantów z Wydziału Doskonalenia Zawodowego, zainscenizowanych interwencjach. Pierwszą konkurencją było strzelanie dynamiczne. Uczestnicy musieli przejechać trasę rowerową mierzącą prawie 600 metrów, a następnie oddać strzały do celu. Drugą scenką była interwencja z osobą spożywającą alkohol, która nie chciała podać swoich danych personalnych. Następną interwencją była rozmowa z okradzioną kobietą. Ostatnią konkurencją tego dnia było udzielenie pierwszej pomocy ofiarą wypadku, gdzie wśród poszkodowanych było małe dziecko.

Ostatniego dnia zawodów rowerzyści musieli sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze w specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Po torze przeszkód, na rynku w Połczynie Zdroju odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych zawodników. Imprezę rozpoczęła Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn Zdrój pani Barbara Nowak. Wśród gości przybyłych na galę byli m.in. v-ce Wojewoda Zachodniopomorski pan Andrzej Chmielewski, I z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł.insp. Jacek Fabisiak, Dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego pan
Eugeniusz Romanów oraz pan Cezary Tkaczyk Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody poza pucharami otrzymali nagrody pieniężne, dla najlepszych były wysokiej klasy laptopy, wycieczka promem, plecaki z cennymi prezentami dla pozostałych zawodników były firmowe zegarki, pobyt w hotelu, rejsy promami oraz inne wartościowe przedmioty. Najlepszych z zachodniopomorskiego Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wyróżnił nagrodami pieniężnymi.

Powrót na górę strony