Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 20.09.2008

46-letni mieszkaniec Kraśnika wpadł na jeździe po alkoholu. W trakcie kontroli położył na kolanach jednego z policjantów 100 złotych sądząc, że uniknie za to konsekwencji. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie, za próbę przekupstwa funkcjonariusza grozi mu do 8 lat więzienia.

Wczoraj dyżurny puławskiej Policji odebrał telefon od anonimowej osoby, która poinformowała go, że prawdopodobnie kierowca Lanosa kieruje samochodem pod wpływem alkoholu. Podał numer rejestracyjny i przypuszczalny kierunek jazdy pojazdu. Kilka minut później policjanci zauważyli na jednej z ulic miasta opisany samochód. Kontrolując 46-letniego kierowcę, z którym podróżowała kobieta potwierdzili podejrzenia osoby dzwoniącej. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Siedząc w radiowozie położył na kolanach jednego z policjantów banknot 100 złotowy oświadczając "załatwimy to mojemu", a jak trzeba to da więcej. Policjanci zabezpieczyli banknot jako dowód przestępstwa, mężczyznę przetransportowali do aresztu. Towarzyszka podróży twierdziła, że nie zorientowała, że jej znajomy kieruje samochodem będąc nietrzeźwym. Oboje jechali z Kraśnika do Warszawy.

Mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie samochodem po pijanemu, ale także za próbę przekupstwa funkcjonariusza, grozi mu do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony