Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili grupę uprawiającą i rozprowadzającą narkotyki

Data publikacji 21.09.2008

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymali 4 mężczyzn. Zabezpieczyli ponad 500 krzaków konopi, w tym kilkadziesiąt gotowych do zbioru oraz 2 kilogramy suszu, pieniądze, wagę elektroniczną i 2 samochody, których używali sprawcy. Mężczyznom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od kilku tygodni pracowali nad sprawą związaną z uprawą konopi indyjskich. Podejrzenia te potwierdziły się. W czwartek policjanci ujawnili w okolicach Ostródy profesjonalną plantację konopi. „Hodowcy” bardzo dokładnie zaplanowali „żniwa” i sadzili rośliny w cyklach zapewniających ciągłe zbiory. W budynku, w którym uprawiano konopie policjanci zabezpieczyli ponad 500 krzaków, w tym kilkadziesiąt roślin gotowych do zbiorów i kilkaset sadzonek i rozsad. Pomieszczenia były dokładnie zakamuflowane i z zewnątrz praktycznie nie można było stwierdzić co dzieje się w środku.

Kiedy w pobliżu budynku byli już policjanci "plantatorzy" zabarykadowali się od środka. Funkcjonariusze grupy szturmowej bez problemu jednak pokonali zabezpieczenia i weszli do wewnątrz. Tam zatrzymali 3 mężczyzn: 26-letniego obywatela Niemiec Thomasa E. i 2 mieszkańców Ostródy: Michała T. lat 26 i Bartłomieja M. lat 29. Zabezpieczyli również urządzenia do uprawy i produkcji narkotyków. Mózgiem działań rozbitej grupy okazał się 33-letni Bartłomiej S. którego policjanci zatrzymali kilka godzin później w Ostródzie.

Ponadto podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli 2 kilogramy suszu gotowego do dystrybucji, 4 000 złotych oraz wagę elektroniczną. Policjanci zabezpieczyli również 2 samochody, których używali sprawcy. Funkcjonariusze rozpracowując tą sprawę zapobiegli wprowadzeniu na rynek dużej ilości marihuany.

Zatrzymanym mężczyznom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Film Rozbili grupę uprawiającą i rozprowadzającą narkotyki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbili grupę uprawiającą i rozprowadzającą narkotyki (format flv - rozmiar 1.16 MB)

Powrót na górę strony