Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8-latek pod opieką pijanych rodziców

Data publikacji 21.09.2008

Policjanci z sekcji wywiadowczo- interwencyjnej zatrzymali w jednym z rzeszowskich mieszkań nietrzeźwych rodziców, pod których opieką znajdował się ich 8 letni syn. Nietrzeźwi rodzice i ich agresywnie zachowujący się znajomy umieszczeni zostali w Izbie Wytrzeźwień. Chłopca policjanci przekazali pod opiekę jego babci.

Wczoraj około godziny 15.50, policjanci interweniowali w jednym z rzeszowskich mieszkań. Z informacji jakie posiadali w mieszkaniu tym, miał przebywać 8-letni chłopiec pod opieką swoich nietrzeźwych rodziców. Na miejscu okazało się, że oprócz dwójki nietrzeźwych rodziców chłopca, w mieszkaniu przebywali też ich znajomi. Jeden z nich podczas interwencji zaczął zachowywać się agresywnie, nie reagował na polecenia i próbował uderzyć policjantów.

Rodziców, u których badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały odpowiednio - 3.24 promila u ojca i 2.38 promila u matki oraz 2.64 promila u agresywnego gościa. Cała trójkę przewieziono do Izby Wytrzeźwień.

Rodzice, jak wytrzeźwieją odpowiedzą za brak należytej opieki i narażenie zdrowia i życia swojego małoletniego syna. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci o całym zdarzeniu poinformują też Sąd Rodzinny, który zbada czy rodzice sprawują należytą opiekę nad swoim
dzieckiem.

Chłopiec do czasu wyjaśnienia sprawy pozostanie pod opieką swojej babci.

Powrót na górę strony