Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 21.09.2008

Nielegalna uprawa konopi indyjskiej została zlikwidowana na terenie miejscowości Górki pod Opolem przez policjantów z zespołu zwalczania przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, zabezpieczyli uprawę marihuany, susz i przedmioty służące do uprawy tych roślin.

W czwartek (18 września) wieczorem, kryminalni z zespołów zwalczania przestępczości narkotykowej kwp w Opolu i KPP w Prudniku weszli do budynku na terenie prywatnej posesji w Górkach pod Opolem. Działania policjantów oparły się na zebranych wcześniej informacjach. Z posiadanej przez funkcjonariuszy wiedzy wynikało, że na terenie tej posesji znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn 28-letniego Dariusza Ł. i 23-letniego Dawida F. Niedługo potem do pracy włączyli się również policjanci z KMP w Opolu.

W obecności obu mężczyzn przeszukano budynek, gdzie na piętrze policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi. Znaleźli też urządzenia do nawadniania, naświetlania i nawożenia roślin. Na miejscu zabezpieczono ponad 150 roślin i ich sadzonek. 

Następnie kryminalni wraz z 28 – latkiem udali się do mieszkania w centrum Opola, będącego w jego dyspozycji. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli prawie 25 000 złotych. 

W piątek (19 września) funkcjonariusze z Opola dokonali przeszukania mieszkania drugiego z zatrzymanych mężczyzn. W lodówce 23 – latka ujawniono ponad 7 gram marihuany. Zabezpieczono również wagę elektroniczną i telefon komórkowy.  

20 września Sąd Rejonowy w Opolu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Opolu zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy, wobec Dariusza Ł. i Dawida F.

Dariuszowi Ł. i Dawidowi F. za uprawianie i posiadanie ziela konopi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń Policji mężczyźni tym procederem zajmowali się od października 2007 roku. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KMP w Opolu.

Film Zlikwidowana plantacja konopi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja konopi (format flv - rozmiar 7.54 MB)

Powrót na górę strony