Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania pilota po wypadku awionetki

Data publikacji 22.09.2008

Policja zabezpiecza miejsce wypadku i poszukuje pilota awionetki, która wczoraj wieczorem rozbiła się w lesie w okolicach Międzychodu w województwie wielkopolskim. W nocy pilot skontaktował się z rodziną i przekazał informację, że nic mu nie jest, jednak do chwili obecnej nie można ustalić jego miejsca pobytu. Przyczyny wypadku zbada komisjia do spraw badania wypadków lotniczych.

Wczoraj wieczorem około godziny 21:00 służby ratunkowe i Policja otrzymały informację od mieszkańców wsi w okolicach Międzychodu, że pomiędzy miejscowościami Mokrzec a Nowy Zatom na las spadł mały samolot. Służby ratownicze i policjanci udali się na miejsce. Faktycznie znaleziono tam wrak samolotu Ultra Allegro 2000 produkcji czeskiej, na miejscu wypadku nie było jednak pilota. Prawdopodobnie oddalił się on zanim przyjechały służby ratunkowe.

Kilka godzin po wypadku, około godziny 24:00 mężczyzna, który pilotował awionetkę skontaktował się telefonicznie ze swoją rodziną i przekazał informację, ze nic mu się nie stało. Następnie kontakt z nim się urwał i do chwili obecnej nie ustalono miejsca jego pobytu.

Policja poszukuje pilota i wyjaśniane są okoliczności wypadku. Do momentu przybycia przedstawicieli komisji do spraw badania wypadków lotniczych, policja zabezpiecza teren.
 

Powrót na górę strony