Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć osób zatrzymanych na giełdzie

Data publikacji 22.09.2008

Wrocławscy policjanci podczas kontroli targowisk zatrzymali pięć osób podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowym i "pirackich" kopii filmów.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z policjantami z Sekcji Wywiadowczej i Interwencyjnej komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali pięć osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowym oraz "pirackich" kopii filmów.

Funkcjonariusze podczas kontroli niedzielnej giełdy przy ul. Robotniczej zatrzymali, 35-letnią kobietę i 18-letniego mężczyznę podejrzanych o wprowadzanie do obrotu nielegalnie zwielokrotnionych płyt z filmami. Przy zatrzymanych znaleźli 220 płyt DVD. Ponadto policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobietę, w wieku od 33 do 56 lat podejrzanych rozprowadzanie odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm sportowych. Zabezpieczono ponad 100 sztuk odzieży i obuwia o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Wstępnie straty producentów oszacowano na ponad 41 tysięcy złotych.

Za złamanie praw własności przemysłowej i praw autorskich podejrzanym grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Powrót na górę strony