Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje żeliwnych wanien ustaleni

Data publikacji 22.09.2008

Dwaj mieszkańcy Krosna woleli włożyli wiele wysiłku w kradzież żeliwnych wanien oraz ich dostarczenie do odległego punktu skupu złomu. Przestępcy wpadli dzięki pracy krośnieńskich dzielnicowych. Straty oszacowano na ponad 500 zł. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat.

Dzielnicowi z Krosna uzyskali informację o dwóch mieszkańcach tego miasta w wieku 62 i 57 lat, którzy w jednym z punktów skupu złomu sprzedali dwie żeliwne wanny i kilka metalowych elementów wykorzystywanych jako podpórki do rusztowania.

Po sprawdzeniu pochodzenia tych przedmiotów okazało się, że zostały one skradzione z terenu prywatnej posesji. Swój łup musieli dwukrotnie przewozić ręcznym wózkiem niemal przez całe miasto. W czasie przesłuchania mężczyźni przyznali się do kradzieży i wyjaśnili, że motywem ich działania była chęć zdobycia pieniędzy na alkohol i papierosy.

Ponieważ pokrzywdzony oszacował straty na ok. 500 zł, obydwu podejrzanych czeka odpowiedzialność karna za przestępstwo. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Dzielnicowi zabezpieczyli wszystkie skradzione przedmioty i niebawem zostaną one zwrócone właścicielowi.
 

Powrót na górę strony