Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się i kradli

Data publikacji 22.09.2008

Piotrkowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami z włamaniem do kiosków na terenie województwa łódzkiego. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie sześć osób, które od kilku miesięcy w różnym składzie trudniły się przestępczym procederem. Dwaj sprawcy wpadli w ubiegłym tygodniu po pościgu w wyniku, którego rannych zostało 6 policjantów, oni sami również trafili do szpitala. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dwie pierwsze osoby związane z tym procederem zostały zatrzymane 19 września po 4:00 nad ranem w Starowej Górze. Łodzianie w wieku 24 i 35 lat wpadli wówczas na policyjnej blokadzie po 20 minutowym pościgu. Uciekali z dużą prędkością volkswagenem passatem przed piotrkowskimi stróżami prawa. Rannych zostało wówczas 6 łódzkich policjantów oraz dwaj podejrzewani o włamania mężczyźni. Wszyscy trafili do szpitala. W vw passacie zabezpieczono skradzione papierosy pochodzące z włamania dokonanego w nocy z czwartku na piątek na terenie Piotrkowa, a także narzędzia służące do włamań.

Podczas przeszukania mieszkań podejrzewanych policjanci znaleźli dwie atrapy broni palnej oraz wiele przedmiotów pochodzących z przestępczego procederu. Podczas dalszych działań w związku z prowadzoną sprawą dotyczącą kradzieży z włamaniami do kiosków piotrkowscy policjanci zatrzymali kolejne cztery osoby: dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 19 do 33 lat, mieszkańców Łodzi. Cała czwórka usłyszała zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania we wrześniu dwóch kradzieży z włamaniem do kiosków przy ulicy Piłsudskiego i Sienkiewicza oraz usiłowania włamania przy ulicy Emilii Plater. W ostatnim przypadku złodzieje zostali spłoszeni przez włączony alarm. Właściciele tych obiektów oszacowali straty na około 20 tys. zł.

Śledczy ustalili, że zatrzymana szóstka "działała" w różnym składzie osobowym od kilku miesięcy na terenie całego województwa. Ich sposób działania był za każdym razem podobny. Po pokonaniu drzwi wchodzili do środka kiosków, skąd kradli głównie papierosy i karty doładowujące do telefonów oraz inne wartościowe przedmioty. Policjanci zabezpieczyli w ich mieszkaniach na terenie Łodzi część skradzionego łupu.

Dwaj ranni sprawcy przebywają na razie w szpitalu i zostaną przesłuchani w późniejszym czasie. Hospitalizowani są nadal dwaj funkcjonariusze z oddziału prewencji w Łodzi.

Śledczy podejrzewają, że lista dokonanych przez zatrzymanych przestępstw może się powiększyć.

Wobec dwóch mężczyzn i 19-letniej kobiety sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, a wobec 30-latki dozór policyjny. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Powrót na górę strony