Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 22.09.2008

Sandomierscy policjanci zatrzymali 52-letnią obywatelkę Ukrainy, która podejrzewana jest o posiadanie papierosów oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Może jej za to grozić wysoka kara grzywny lub do 2 lat pozbawienia wolności.

Kiedy sandomierscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa i zajrzeli do jego bagażnika, okazało się, że w środku znajduje się ponad 250 paczek papierosów różnych marek oraz ponad trzy litry wódki, a wszystko to bez polskich znaków akcyzy. Właściciel samochodu tłumaczył się policjantom, że nielegalne używki nie należą do niego tylko do sąsiadki, której chciał pomóc. Kiedy mężczyzna przyjechał w pobliże sandomierskiej giełdy i policjanci zaczęli go kontrolować, kobieta wysiadła z auta pozostawiając w nim swoje rzeczy i oddaliła się w kierunku pobliskiego placu handlowego.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość oraz miejsce zamieszkania kobiety, którą okazała się 52-letnia obywatelka Ukrainy. W trakcie przeszukania w jej miejscu zamieszkania, policjanci w przydomowej szklarni znaleźli kolejne paczki papierosów oraz alkohol.

W sumie zabezpieczonych zostało 562 paczki papierosów różnych marek oraz ponad 6 litrów wódki bez polskich znaków skarbowych. Teraz 52-latkę czeka rozmowa z prokuratorem. Może jej grozić wysoka kara grzywny lub do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony