Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania "Bezpieczeństwo dziecka na drodze"

Data publikacji 22.09.2008

Policjanci z Lipna wspólnie z pracownikami lipnowskiej stacji paliw Statoil, gościli z wizytą u pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lipnie. Policjanci prowadzili z dziećmi interaktywną lekcję bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zakończoną quizem sprawdzającym ich wiedzę i umiejętności. Od pracowników Statoil dzieci otrzymały odblaskowe elementy, gry planszowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Przedsięwzięcie wpisuje się w założenia rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Spotkanie nie było przypadkowe, bo szkoła jako jedna z nielicznych w województwie kujawsko-pomorskim została objęta ogólnopolską akcją informacyjno-edukacyjną pn. "Bezpieczeństwo Dziecka na Drodze". Pod takim właśnie tytułem przebiegała tegoroczna, IX kampania firmy Statoil Poland Policji. Celem akcji jest zapoznanie najmłodszych uczniów z przepisami i zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Integralną częścią przedsięwzięcia była lekcja bezpieczeństwa przeprowadzona przez policjantów. Aby ułatwić dzieciom zrozumienie zmienności i zależności zachodzących w sytuacjach drogowych, policjanci przynieśli z sobą tekturowe znaki drogowe, sygnalizator świetlny, przejście dla pieszych – zebrę. W zaaranżowanej scenerii dzieci na zmianę "będąc samochodami lub przechodniami poruszały się po ulicach". Wszystko odbywało się pod czujnym okiem policjanta ruchu drogowego, który instruował, tłumaczył i kierował ruchem.


W quizie sprawdzającym wiedzę i umiejętności, pierwszoklasiści wykazali się doskonałym przygotowaniem. Od pracowników Statoil otrzymały odblaskowe elementy i gry planszowe, a zwycięzcy konkursu plastycznego o tematyce bezpieczeństwa - atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagroda główna, rower z pełnym wyposażeniem i kaskiem ochronnym na głowę, powędrowała do Izabeli Górnej, uczennicy kl I c.

Przesympatyczne spotkanie, dzieci uatrakcyjniły piosenkami i wierszykami o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 

Powrót na górę strony