Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało nielegalne "magazyny" ze spirytusem

Data publikacji 22.09.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwa nielegalne "magazyny" z alkoholem. Zabezpieczyli 1350 litrów spirytusu oraz około 130 litrów wyprodukowanej wódki. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn, w tym organizatora przestępczego procederu. To dalszy ciąg realizacji dotyczący rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją oraz dystrybucją alkoholu. Wcześniej funkcjonariusze zlikwidowali w tym rejonie nielegalną linię produkcyjną.

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili działania mające na celu zatrzymanie członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się nielegalną produkcją oraz dystrybucją alkoholu. Efektem przeprowadzonych działań było zlikwidowanie dwóch "magazynów", działających w Oleśnicy i okolicach miasta. Przestępcy zorganizowali je w garażach usytuowanych w rejonie osiedli mieszkaniowych. Funkcjonariusze przechwycili 1350 litrów spirytusu oraz około 130 litrów wyprodukowanej przez grupę wódki. Alkohol był już w butelkach zapakowanych w kartony, przygotowany do dalszej dystrybucji. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 40 - 50 lat, mieszkańców Wrocławia i Oleśnicy. Wśród nich jest również organizator przestępczego procederu. Każdy z podejrzanych został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

To kolejni już członkowie tej grupy przestępczej, zatrzymani przez policjantów Centralnego Biura Śledczego, bowiem funkcjonariusze zajmują się tą sprawą od roku. Wcześniej na terenie powiatu oleśnickiego zlikwidowali linię produkcyjną nielegalnego alkoholu. W budynkach gospodarczych znaleźli wówczas 15 zbiorników, każdy o pojemności 1000 litrów, w różnym stopniu wypełnionych spirytusem (łącznie około 6500 litrów), fabrycznie zapakowane palety z pustymi butelkami (około 10 tysięcy butelek), 2 tysiące napełnionych już butelek, kartony z nakrętkami, zwoje z etykietami od wódek, 3 maszyny do mocowania nakrętek na butelkach, tzw. kapslownice, kanadyjskie znaki skarbowe akcyzy, hologramy na butelki, setki kartonów do pakowania gotowego produktu, filtry i pompy do uzdatniania wody, podnośniki widłowe oraz inne urządzenia służące do rozlewania alkoholu. Do chwili obecnej w tej sprawie zatrzymano kilkanaście osób. Część z nich została tymczasowo aresztowana.

Zatrzymanym w zależności od udziału w przestępczym procederze grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony