Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przerwali falę oszustw

Data publikacji 22.09.2008

26-letnia kobieta, która od blisko dwóch lat zajmowała się oszustwami na terenie Łodzi została zatrzymana przez łódzkich funkcjonariuszy. Wyłudziła ona około 80 tys. zł. Wykorzystując fałszywe zaświadczenia wyłudzała kredyty, ale także wycieczki zagraniczne, czy zakupy na aukcjach internetowych. Podając się za pracownika centrali jednej z firm wyłudziła dużą sumę pieniędzy. Za te przestępstwa grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z sekcji kryminalnej komisariatu II komendy miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali w mieszkaniu na łódzkim osiedlu Radogoszcz kobietę dokonującą oszustw na terenie Łodzi. Jak ustalili kryminalni, 26 latka wykorzystując naiwność pracowników firm usługowo-handlowych, a także zaufanie swoich znajomych wyłudziła około 80 tysięcy złotych. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że przestępczy proceder trwał blisko 2 lata.

Początkowo kobieta zajmowała się wyłudzaniem kredytów wykorzystując do tego nieprawdziwe dokumenty o zatrudnieniu oraz skradzione dokumenty tożsamości swoich znajomych. W ten sposób wzbogaciła się, o co najmniej 50 tys. złotych. Dociekliwość policjantów prowadzących postępowanie w tej sprawie doprowadziła do ujawnienia kolejnych oszustw, tym razem było to wyłudzenie wycieczki do Grecji i kradzież 5 tysięcy złotych z łódzkiego pensjonatu, a także zakupy na aukcjach internetowych. Sprzedawcom upominającym się potwierdzenia wpłaty za zakupione towary przedstawiała sfałszowane zaświadczenia przelewu.

W ubiegłym tygodniu kobieta podając się za pracownika centrali przeprowadziła fikcyjną kontrolę w łódzkiej filii firmy sprzedającej kryształy. Przekonała pracowników, że jest osobą upoważnioną do pobierania utargu i w ten sposób wyłudziła gotówkę w kwocie około 24 tysięcy złotych.

Pozyskane w ten sposób pieniądze najczęściej wydawała na pobyty w ekskluzywnych hotelach, a po mieście poruszała się wyłącznie taksówkami. Kobieta do tej pory nie miała kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Za powyższe przestępstwa grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony